Za večerním lyžováním i na bězky do Beskyd a Javorníků

Ideální podmínky čekají v příštích dnech na lyžaře ve všech střediscích na Valašsku. Řada lyžařských areálů pamatuje také na ty, kteří si chtějí za lyžováním vyjet navečer, třeba po práci.

V údolí Rožnovské Bečvy se večer lyžuje v areálu Rališka v Horní Bečvě. Dvojsedačková lanovka nabízí potřebné pohodlí, svah je vhodný i pro začátečníky, lyžuje se prakticky bez front. Večerní provoz je denně 18:00-21:00 www.raliska.cz .

Od úterý do neděle nabízí večerní lyžování od 18 do 21 hod. areál U Sachovy studánky v Horní Bečvě. www.skisachovka.cz.

Na Hornovsacku si návštěvníci letos jistě všimnou změny v úpravě přístupové komunikace. Nově je chemicky ošetřována ze Vsetína až do Velkých Karlovic do konce údolí Léskové, což zlepší přístupnost lokality. Večerní lyžování si zde můžete dopřát na svazích v Karolince – zde je vlek přímo u silnice. Jezdí se zde od středy do soboty od 17:30 do 20:30. www.skikarolinka.cz .

Ve Velkých Karlovicích je večer v provozu Ski areál Kyčerka. Zde se večer lyžuje na dvou tratích, sledujte aktuálně www.skiarealkycerka.cz.

V Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích nabízí večerní lyžování sjezdovka Razula v pátek a sobotu od 18:30 do 21 hod. Od tohoto týdne resort nabízí lyžařům oblíbenou akci Lyžuj a plav, kdy k celodennímu a večernímu skipasu dostanou zdarma hodinový vstup do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal a mohou tak spojit lyžování s koupáním. Akce platí ve všední dny a bonusový vstup do bazénů je možné využít až dva měsíce od zakoupení skipasu. www.razula.cz .

Hory na Valašsku pokrývá dostatečná vrstva čerstvého sněhu, což nabízí skvělé vyžití pro běžkaře. Velký výběr upravovaných a doporučených turistických tras v Javorníkách a Vsetínských Beskydech je uveden na obecních stránkách obce Velké Karlovice www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy . Trasy v okolí Pusteven, kde až do 22. ledna jsou vystaveny ledové sochy, pak popisuje web www.pustevny.cz