Festival barokní kultury „Hortus Magicus“ v Kroměříži

S výhodnější cenou vstupného mohou počítat návštěvníci dvoudenního festivalu barokní kultury Hortus Magicus. Ten se koná 3. a 4. září 2016 v kroměřížské Květné zahradě, která je zapsaná v Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Vzhledem k zájmu o festival doporučují pořadatelé pořídit si vstupenky včas a nenechávat nákup na poslední chvíli.

„Sleva v předprodeji nabídne dvoudenní vstupné za zvýhodněnou cenu pod tři sta korun. V případě rodinného vstupného je to méně než pět set korun,“ uvedl kastelán Arcibiskupského zámku v Kroměříži Martin Krčma.

Lidé si mohou vstupenky fyzicky zakoupit hned na několika místech – v pokladně Arcibiskupského zámku i v pokladně Květné zahrady v Kroměříži nebo v pokladnách olomouckého Muzea umění, jež je spolupořadatelem festivalu. K dostání jsou také v Turistickém informačním centru Kroměříž.

Pro návštěvníky mimo region je dostupný on-line prodej na webu Arcibiskupského zámku Kroměříž v záložce „Informace pro návštěvníky – Vstupné“.

Hortus Magicus i letos okouzlí programem, který návštěvníky vtáhne do radovánek našich předků. Barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her, krása dřevěných marionet, ohňostroj podle původní ikonografie a dobové hry pro děti i dospělé, to vše v atraktivním autentickém prostředí.

Kompletní program je k dispozici na internetové stránce www.hortusmagicus.cz