Letíte na dovolenou k moři? Kde lze očekávat „invazi“ ruských turistů.

Pokud si stále vybíráte, kde letos strávíte svou dovolenou u moře, třeba vás může inspirovat seznam nejoblíbenějších destinací, kam se vydávají na dovolenou ruští turisté v létě 2022.
Pokud nebudeme počítat ruská letoviska u Černého moře a Abcházii, která je letos u ruských turistů zvlášť oblíbená zejména díky blízkosti, reáliím a ceně, ale kam noha českého dovolenkáře nezavítá, bude na prvním místě Turecko.

Turecko je pro ruské turisty blízko, nepotřebují do Turecka víza, k dispozici jsou přímé lety, zájezdy jsou relativně levné, i když dražší než z Česka a navíc se tam na ně bez předsudků těší. Očekává se, že s podporou turecké vlády, která stojí o oživení turistického ruchu mezi Ruskem a Tureckem by mohly Turecko letos navštívit více než tři milióny ruských turistů. Turecká národní letecká společnost Turkish Airlines uzavřela dohodu s ruskými cestovními kancelářemi o přepravě jednoho a půl miliónu ruských turistů do Turecka, další turecké aerolinie Pegasus Airlines mají přepravit dalšího půl miliónu ruských turistů a navíc má být vytvořena nová charterová letecká společnost, která má přepravit z různých ruských měst do Turecka až milión turistů.

Další ruskými turisty hojně navštěvovanou destinací bude i tento rok Egypt. Na další místa v oblíbenosti ze zemí, kam létají i Češi budou Spojené arabské emiráty (Dubaj, Šardžá, Abú Dhabí) a Thajsko. Z exotických turistických destinací pak Maledivy, Srí lanka, Seychely. Propagován je momentálně hodně Bahrajn, mezi další doporučované destinace se řadí Indie, Indonésie, Mauritius, Vietnam, Katar, Omán, Mexiko, Jordánsko, Venezuela, Tanzánie. Z destinací bez moře, ale s přímým leteckým spojením pak Srbsko.

Další skupinou zemí doporučovanou ruským turistům k návštěvě jsou země bývalého Sovětského svazu, a to Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a také Gruzie, ale tam může být problémem absence přímého leteckého spojení.