Zašlá sláva lovu na zámku v Jindřichově Hradci

Letní sezóna na Státním hradě a zámku v Jindřichově Hradci se v letošním roce ponese v duchu lovectví. V zámecké galerii bude od 28. června do 30. září 2014 k vidění výstava nazvaná Zašlá sláva lovu. Lovecké potřeby a kuriozity z jihočeských hradů a zámků.

Lovecké téma má v historii jindřichohradeckého zámku zvlášť významné místo. Hony, pořádané Černíny v 18. století, byly proslulé v celé Evropě a zúčastňovaly se jich významné osobnosti.

„Na výstavě bychom veřejnosti rádi představili mnohé zajímavé exponáty, které se dochovaly ve sbírkách jihočeských zámků Jindřichův Hradec, Ohrada, Hluboká, Červená Lhota, Český Krumlov a Dačice,“ vyjmenovává kastelán zámku Jindřichův Hradec Václav Bis. „Lidé uvidí předměty užívané k lovu – zbraně, prachovnice, tesáky, oděvy, chybět nebudou předměty lovem inspirované jako například obrazy či nábytek s loveckými motivy výzdoby a pomyslnou třešinkou na dortu jsou různé kuriozity a trofeje,“ láká k návštěvě kastelán.

Výstavou „ Zašlá sláva lovu“ navazuje správa Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec na řadu výstav z minulých let, které v tematických okruzích představovaly předměty dochované ve sbírkách jihočeských hradů a zámků. Výstava je k vidění v zámecké galerii na II. nádvoří od 28. června do 30. září 2014 v návštěvní době zámku.