Kdy budete moci opět vyrazit za turistikou do zahraničí?

Kdy budeme moci za turistikou do zahraničí, nebo vyrazit na dovolenou k moři? Možná už od července. Aspoň to vyplývá ze slov ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka, které bylu uveřejněny na jeho blogu na webu Aktualne.cz.

„Od července bych rád, aby se zcela otevřely hranice do čtyř sousedních zemí – Rakouska, Německa, Polska a Slovenska. Budu upřímný, když řeknu, že nejdále jsme v jednání s Rakušany a Slováky. Nejsložitější bude zřejmě jednání s Polskem. Co se týká Německa, jde z našich sousedů o nejpostiženější stát a musíme dávat velký pozor, jak se tam situace bude vyvíjet. Zároveň bychom mohli otevřít i vzdálenější destinace, kde se s COVID-19 „poprali“ stejně dobře, nebo lépe než my. Chtěl bych proto otevřít možnost cestování také do Bulharska, Maďarska či Pobaltí.“

Pokud by se uvedený plána podařil naplnit, znamenalo by to, že už v červenci bychom za jistých podmínek mohli jet na dovolenou k moři a to nejspíše do Bulharska, nebo do Polska k Baltu. Ještě by přicházela v úvahu německá část Baltu, třeba v předlistopadových dobách velice oblíbená Rujána, nebo dokonce litevské pobřeží Baltu. Ačkoli dvě poslední lokality nejsou u českých turistů příliš oblíbené. A dveře by se otevřely i pro turisty lačnících po túrách v rakouských a slovenských horách, což je také čím dál více oblíbený způsob trávení letní dovolené.

„Od srpna by pak mohla následovat další vlna volného cestování, a to nejen do často poptávaného Chorvatska, ale také třeba do – českými turisty oblíbeného – Řecka, Slovinska, nebo na Maltu“. Pokračoval na svém blogu ministr zaharničních věcí.

A tady by se českým turistům otevíraly další možnosti, kam se ještě letos vypravit k moři. Tedy do oblíbeného Chorvatska, ale také na některý z řeckých ostrovů, jako jsou Rhodos, Lesbos, Kréta, Korfu, Zakynthos nebo nově objevovaný Karpathos.