Vánoční vůně a divadlo na zámku Napajedla

Již po deváté se v adventním čase otevírají brány zámku v Napajedlech na Zlínsku pro návštěvníky, kteří si chtějí užít pohodu, klid, cítit příjemnou atmosféru či popíjet bylinkové čaje a dobrou kávu. Program se uskuteční každou adventní neděli a to od 10:00 do 17:00. Začne se 27. listopadu.

„V rámci adventních nedělí budou na zámku probíhat prohlídky historických částí s výkladem. V rámci prohlídky zámku návštěvníci uvidí nejenom krásné historické sály zámku, ale také rozličné vánoční dekorace v zámeckých prostorách. Navíc v neděli 4. a 18. prosince čekají na návštěvníky prohlídky s divadlem v podání napajedelských divadelníků, kteří představí krásné a poutavé představení Mayerlingská tragédie. Otevřena bude zámecká kavárnička a obchůdek s drobnostmi pro radost,“ uvedla manažerka zámku Petra Psotková.

Prohlídky zámku se budou o adventních nedělích konat vždy v celou hodinu mezi 10:00 až 16:00. Kavárna je pak otevřena do 17:00.

A co nabídne divadelní představení Mayerlingská tragédie? Dne 30. ledna 1889 na svém loveckém zámečku v Mayerlingu zastřelil korunní princ rakouského trůnu Rudolf (syn Sissy) svoji mladičkou milenku Mary Vetserovou a poté sebe. Nejdříve císařský dvůr podal zprávu, že Rudolf zemřel na selhání srdce, poté přiznali jeho sebevraždu. Podle císaře však za vším stojí něco ještě mnohem horšího …

Více na www.zameknapajedla.cz