Bohatý víkendový program na zámku v Lysicích

Poslední červnový víkend 28. a 29. června 2014 ožije Státní zámek Lysice, národní kulturní památka nedaleko Boskovic, nejen princeznami a chrabrými rytíři na koních, ale také minijarmarkem na vnitřním nádvoří a chybět nebude ani swing.

Jsou připraveny kostýmované prohlídky bohatých interiérů zámku, s panem zbrojířem si prohlédnete i zámeckou zbrojnici vybavenou velkou sbírkou jak palných, tak i chladných zbraní. Přístupná bude i romantická zámecká zahrada, která je nyní v plném květu. Projít se můžete po unikátní kolonádě. Volně přístupná bude také expozice zlatého historického kočáru a výstava o historickém lesnictví nejen na lysickém panství v předzámčí zámku. K místní pouti bude patřit i malý jarmark na vnitřním nádvoří.

V sobotu 28. 6. 2014 vystoupí na 1. nádvoří zámku Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.
Po roce se vrací na Lysice s ještě náročnějšími swingovými nahrávkami, ještě pekelnějším temporytmusem amerických bigbandových prskavek a s ještě naléhavějšími nostalgickými melancholiemi tklivých českých melodií. Prostě Perly swingu 2 budou ještě bláznivější synkopickou smrští a ještě něžnější harmonií a romantikou. Koncert začíná v 18 hodin, vstupné jednotné: 350,- Kč.

V neděli 29. 6. 2014 se od 15 hodin utkají rytíři bez bázně a hany na 1. nádvoří ve velkém turnaji na koních. Bojovat se bude proti drakovi, který bude chrlit oheň, zápolit se bude se sekerami, ale i dřevcem či mečem a dokonce se bude střílet z luku. Pánové rytíři i sličná panna Anna z Rožmitálu se činiti budou, neb na turnaj tento při své návštěvě Moravy zavítá i král Jiří z Kunštátu a Poděbrad. A nebojte se, chybět nebude ani jeho oblíbený šašek. Přijeďte obdivovat umění rytířské, koně ušlechtilé a vzdát hold českému králi Jiřímu z Kunštátu a z Poděbrad. Vstupné: 60,- Kč (děti do 6 let zdarma).
Tento turnaj je oficiální akcí Roku pánů z Kunštátu. http://www.npu.cz/kunstatsky-rok/